سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ورزش مدرن چه نوع ورزشی است

سایت شرط بندی پویان مختاری

مسابقات قهرمانی چوگان کانو فنلاند ، لاهتی ، فنلاند ، 2010

 

تمرین در رودخانه کم ، انگلیس ، 2004

این بازی اغلب به عنوان ترکیبی از واترپلو ، بسکتبال و کایاک سواری توصیف می شود . تاکتیک ها و بازی ها بی شباهت به بسکتبال یا واترپلو نیستند بلکه پیچیدگی های اضافی قایق ها هستند که می توانند برای مقابله با یک بازیکن حریف در اختیار توپ قرار بگیرند یا در موقعیت 6 متری دروازه قرار بگیرند.

 

مقامات

دو داور (یک نفر در هر خط کناری) وجود دارد و آنها بیشتر از اینکه در قایق باشند پیاده هستند. امتیاز توسط دروازه بان نگهداری می شود و وقت نگهبان زمان بازی و زمان ارسال را کنترل می کند. خطوط گل توسط دو داور خط کنترل می شود. قبل از شروع بازرسی ، بازرسان همه کیت ها را برای انطباق با مقررات بررسی می کنند.

 

زیر و بم

قایقرانی چوگان یا در فضای بسته در استخرهای شنا و یا در فضای باز در زمینی انجام می شود که اندازه آن باید 35 متر در 23 متر باشد. [3] مرزهای زمین در حالت ایده آل با استفاده از طنابهای شناور مشخص می شوند (شبیه به نشانگرهای خط در شنا) ، اگرچه برای مکانهای کوچکتر از لبه های استخر اغلب استفاده می شود.

 

مساحت تقریبی 6 متر جلوتر از هر هدف را می توان به عنوان منطقه تعریف کرد. این منطقه جایی است که بازیکنان مدافع برای دفاع از گل در برابر مهاجمان ، ترکیباتی ایجاد می کنند.

 

زمان بندی

این بازی رسماً به صورت یک بازی 14 تا 20 دقیقه ای متشکل از دو نیمه 7 تا 10 دقیقه انجام می شود. تیم ها در نیمه وقت که 1 تا 3 دقیقه طول می کشد تغییر می کنند. [4] هر نیمه با "سرعت" آغاز می شود که در آن هر تیم در برابر خط دروازه خود صف می کشد و توپ توسط داور به وسط زمین پرتاب می شود. از هر تیم یک بازیکن برای کسب مالکیت توپ به سرعت می پردازد.